امت فاکس

امت فاکس Emmet Fox
متولد 30 جولای 1886- 13 آگوست 1952

امت فاکس نویسنده، معلم و عارف ایرلندی از پیشگامان نهضت تفکر نو و از رهبران معنوی اوایل قرن 20 میلاد است. او در بین راهبران نهضت تفکر نو بیش از هرشخص دیگری شناخته شده است. پیام او روشن و صریح بود: «دیر یا زود باید خداوند را در زندگی‌تان وارد کنید. خدا باید تنها چیز مهم زندگی‌تان باشد. لازم نیست تنها موضوع زندگی شما باشد، اما باید اولین باشد. آنگاه که این اتفاق بیفتد، زندگی بسیار ساده، غنی‌تر و بینهایت ارزشمندتر می‌گردد.»
فاکس متولد ایرلند می‌باشد. پدر او پزشک و از اعضای مجلس بود و قبل از اینکه امت به 10 سالگی برسد فوت کرد. فاکس تحصیلات خود را در مدارس مذهبی گذراند و مهندس برق شد. هرچند که او دریافته بود که قدرتش در زمینه شفابخشی بسیار کارآمدتر است. در اواخر دوران نوجوانی از طریق نوشته‌های توماس توارد با اندیشه‌های تفکر نو آشنا گشته بود.
فاکس در نشست 1914 انجمن تفکر نو در لندن حضور یافت. او اولین سخنرانی خود را برای تفکر نو در 1928 در لندن انجام داد. پس از آن به ایالات متحده رفت و در سال 1931 به جانشینی جیمز موری رئیس کلیسای علم الهی نیویورک انتخاب گردید. فاکس بسیار زود به شهرت دست یافت و سخنرانی‌های او تا هفته‌ای 5500 مخاطب داشت. او حتی در تالار کارنگی نیز به سخنرانی پرداخت. 
منشی امت فاکس مادر یکی از بنیانگذاران جنبش الکلی‌های گمنام بود می‌توان گفت که این جنبش بر مبنای تفکرات فاکس شکل گرفت.


کتابشناسی:
 خطابه‌ای بر کوه: کلید موفقیت در زندگی
 ده فرمان
 قدرت از طریق تفکر سازنده
 یکسال با امت فاکس: کتاب مطالعات روزانه
 زندگی‌تان را دگرگون سازید
 زندگی‌تان را ارزشمند کنید
 طرح‌هایی برای زندگی: کتاب مقدس آشکار شده
 رژیم ذهنی هفت روزه: چگونه زندگی‌تان را در یک هفته تغییر دهید
 یافتن و استفاده کردن از قدرت درون
 حق خود را بطلبید: کاوش در معدن طلای درون
 معادل‌های ذهنی